Zaffiro® – szafirowa energia w walce z czasem

Dolce Bez kategorii

Zaffiro® – szafirowa energia w walce z czasem…

Czym jest termoliftingZaffiro®?

Lifting termiczny Zaffiro (thermolifting) jest określany jako przełomowy w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry. Jego działanie bazuje na technologii promieniowania podczerwonego IR o długości fali 750-1800 nm. Jest idealny dla osób pragnących przywrócić elastyczność skóry, zniwelować zmarszczki bez ingerencji chirurgicznej.

Zabieg odwraca naturalne procesy starzenia się skóry i utraty kolagenu,zagęszcza skórę pacjentów bezboleśnie i na długi okres dzięki stymulacji włókien kolagenu.

Myśląc o poprawianiu urody z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry. Odpowiedzią na to jest Zaffiro które skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia.

Thermolifting Zaffiro posiada wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.Jakie rezultaty widzimy po Zaffiro®?

Termolifting Zaffiro® zapewnia znaczną poprawę kondycji skóry. Przede wszystkim zwiększa się gęstość skóry, staje się ona bardziej sprężysta i elastyczna. Co równie ważne, zmarszczki są zniwelowane, bruzdy nosowo-wargowe – spłycone, a opadające policzki – podniesione. W rezultacie poprawia się owal całej twarzy.

Zaffiro® likwiduje wiotkość i opadanie skóry zarówno twarzy i szyi jak i całego ciała:
 • doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie również z rozstępami
 • likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion i ud oraz modeluje obszar nad kolanami
 • poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi
Jak wygląda schemat terapii Zaffiro®?

Ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia efektu zależy stanu skóry i jej jakości. Terapię rozpoczyna konsultacja ze specjalistą w celu oceny kondycji skóry i poznania wymagań pacjenta. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów na twarz, szyję oraz do 8 na brzuch, ramiona, uda. U pacjentów z małym zaawansowaniem procesu starzenia może wystarczyć nawet 1 zabieg.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt jest widoczny natychmiast po pierwszym zabiegu!

Zadawalające rezultaty są osiągane na skutek przebudowy struktury białkowego rusztowania naszej skóry. Proces ten wymaga czasu, co przedstawia poniższa rycina. Skurcze włókien kolagenu, oznaczone na rycinie kolorem czerwonym, widoczne są zaraz po wykonaniu zabiegi. Z kolei powstawanie nowych włókien kolagenu, które zaznaczone jest na żółto, jest procesem dużo dłuższym, trwającym od miesiąca do 6 miesięc Rozłożenie w czasie rezultatów sprawia, że zabieg Zaffiro® pozwala na osiągnięcie efektów na całe lata.

Zabiegi przypominające, które pozwolą utrwalić rezultaty zabieg zaleca się wykonywać co 3 lub 6 miesięcy, gdyż dzięki temu możliwy jest nieprzerwany proces odbudowy kolagenu i zatrzymanie procesu starzenia się skóry.Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?

Termolifting Zaffiro® to zabieg bezbolesny, zapewniający pacjentom pełny komfort. Przed jego wykonaniem nie ma potrzeby stosowania znieczulania miejscowego, a w trakcie jego trwania na przemian oddziałują na pacjenta chłód i ciepło. Dla kogo rekomendowane jest Zaffiro®?

TermoliftingZaffiro® został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które myślą o poprawieniu kondycji skóry ciała i twarzy, niezależnie od wieku. Profilaktycznie – aby zapobiec procesowi starzenia się skóry – można go stosować już między 25 a 35 rokiem życia, ale wtedy z reguły nie wykonuje się więcej niż jednego zabiegu. Osobom, który ukończyły 35. rok życia, zalecana jest już seria zabiegów. Ponadto z zabiegów Zaffiro® korzystają kobiety po ciąży. Termolifting można wykonywać na skórze opalonej czy skórze z problemami naczyniowymi.

Jaka jest zasada działania ZAFFIRO®?

Zasada działania termoliftinguZaffiro® opiera się na działaniu promieniowania podczerwonego IR o długości fali (750-1800 nm). Głowica urządzenia, które emituje promieniowanie, wykonana jest ze szlachetnego szkła szafirowego. Promieniowanie pozwala na rozgrzanie nawet głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, a jednocześnie urządzenie zapewnia ochronne chłodzenie powierzchniowych warstw naskórka przed emisją IR, jak i po niej.

Pogrzanie dolnych warstw skóry, które jej najważniejszą częścią zabiegu, ma na celu podrażnienie włókien kolagenowych. Obkurczają się one, a skóra wraca do swojego pierwotnego stanu. Staje się bardziej napięta i elastyczna, a dzięki temu sprawia wrażenie młodszej. Zanikają też zmarszczki lub stają się mniej widoczne, a efekty te można zaobserwować już w trakcie zabiegu (I ETAP). Rezultatem termoliftingu, tym razem długofalowym, jest również pobudzenie fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Ilość białka wzrasta nawet o 30% procent, co korzystnie wpływa na lifting skóry. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, postępuje stopniowo. Pełne rezultaty zabiegu można zobaczyć po 3–6 miesiącach (II ETAP).

Jak długo trwa zabieg Zaffiro®?

Termolifting zajmuje od 40 do 90 minut. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od tego, jaki obszar ciała obejmuje terapia. Zabiegu Zaffiro® nie należy wykonywać w następujących sytuacjach:
 • przy otwartych ranach,
 • przy aktywnych procesach nowotworowych (do oceny lekarza),
 • u kobiet będących w ciąży,
 • u osób mających metalowe implanty w obrębie skóry poddanej zabiegowi,
 • u osób po zabiegach wszczepienia złotych nici.
TermoliftingZaffiro® to zabieg bezpieczny, potwierdzony badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE. Jak postępować po zabiegu?

Po wykonaniu termoliftingu skóra może być zaróżowiana i rozgrzana, tak samo jak to zdarza się w przypadku delikatnego opalenia na słońcu. Nie ma jednak listy zaleceń czy przeciwwskazań, do których należy stosować się po wykonaniu zabiegu, od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Zaffiro®:
 • Z uwagi na niezbędność witaminy C jako kofaktora w procesie syntezy kolagenu zalecamy miejscową i doustną suplementację witaminy C. Zapewniamy całą linię specjalistycznych dermo preparatów z wysokimi stężeniami wit C oraz odpowiednie suplementy diety.
 • Terapia z użyciem laserów fraksyjnych ( PALOMAR EMERGE)– pozwala na powstanie nowych populacji komórek w dotkniętej procesem starzenia skórze – które sprawniej syntetyzują kolagen i lepiej reagują na stymulację Zaffiro® (termolifting)
 • Hydrobalans - terapia minimalnie usieciowanym kwasem hialuronowym RestylaneVitalLight® - max nawilżająca i optymalizująca środowisko komórkowe w tkankach poddanych terapii.
Czy zabieg powoduje skutki uboczne? Jedynie w niewielkiej liczbie przypadków mogą pojawić się obrzęki czy zaczerwienienia wokół obszaru zabiegowego, jednak zanikają one w ciągu kilku dni. Nagrody i wyróżnienia

TermoliftingZaffiro to laureat konkursu PerfectLine2009 SPA Business w kategorii „Urządzenia kosmetyczne do zabiegów na twarz i ciało”.